شرکت مهندسی کرتکشرکت مهندسی کرتکشرکت مهندسی کرتک
۰۲۱-۶۶۰۰۷۴۲۵
info@kartek.ir
تهران، منطفه نوآوری دانشگاه صنعتی شریف، خیابان صادقی، پلاک ۲۶، واحد۳
شرکت مهندسی کرتکشرکت مهندسی کرتکشرکت مهندسی کرتک

آنتراسیت

آنتراسیت زغالی است که بیشتر آن را کربن تشکیل می‌دهد. زغالی سیاه رنگ و براق و سخت‌تر از کربن و دارای حداقل آب.

به طور کلی آنتراسیت سه درجه دارد: استاندارد، عالی و ممتاز

آنتراسیت با درجه استاندارد همچنان در تولید انرژی و تامین سوخت در برخی کشورها استفاده میشود. درحالیکه زغال انتراسیت با خلوص عالی و ممتاز کاربردهای متالورژی دارند (کک آنتراسیت) .

معرفی بیشتر

یکی دیگر از مواردی که زغال سنگ آنتراسیت در آن کاربرد دارد، تصفیه آب و فاضلاب است. بد نیست بدانید آنتراسیت، می‌تواند به خوبی آهن، منگنز، کلر آزاد، کروم و فلزات سنگین، چربی و روغن را از آب حذف کند یا حداقل از میزان آن‌ها بکاهد که همین مسئله می‌تواند تاثیر زیادی روی تصفیه آب داشته باشد.

خوب است بدانید که این زغال طبیعی به عنوان یک کانی از زمین و معادن جمع‌آوری شده و پس از انجام فرآیندهایی همانند خرد شدن، آسیاب شدن و حتی شسته شدن، بسته‌بندی شده و مصرف می‌گردد که نیازمند دانش و امکانات خاص می‌باشد.

زغال آنتراسیت یک سنگ دگردیس است و در مناطقی یافت می‌شود که زمین تکان‌های زیادی دارد و در مدت زمان طولانی زیر فشار زیادی قرار می‌گیرد مانند رگه‌های موجود در کوه‌ها. زغال آنتراسیت کم و به‌طور پراکنده در جهان قرار دارد. همچنین تنها درصد اندکی، حدود ۱درصد، از تمام زغال‌سنگ‌های موجود از نوع آنتراسیت هستند. زغال انتراسیت عموما در مکان‌های کوهستانی و نزدیک به آتش فشان‌های یافت می‌شود. به‌طور مثال، بیشتر زغال‌های آنتراسیت در معادن ایران از کوه‌های شمالی تغذیه می‌شود. از تولیدکنندگان بزرگ این زغال‌سنگ می‌توان به آمریکا، چین و روسیه نیز اشاره کرد.

آنالیز آنتراسیت